RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Spacer roślinożerców II

06 maj 2019
(1 głos)
Spacer roślinożerców II Redakcja

12 maja nie siedź w domu. Weź udział w Spacerze Roślinorzerców II.

Zapraszamy na spacer śladami dzikich roślin jadalnych w Dolinie Gęśnika, połączony z rozmowami o wodzie i o klimacie. Podczas spaceru poznamy wartości odżywcze i właściwości lecznicze napotkanych roślin. Porozmawiamy o ich wykorzystaniu w domu i kuchni. Temat poprowadzi Idalia Dubicka.

W związku z postępującymi zmianami klimatu i coraz częstszymi suszami chcemy też porozmawiać o wodzie, o jej znaczeniu w przyrodzie i w uchwalonym niedawno przez Radę Miasta programie "Adaptacji do zmian klimatu" , przygotowanym dla Zielonej Góry przez zespół ekspertów. Temat poprowadzi Paweł Zalewski.

✔️ Miejsce spotkania: 12 maja  godz. 10:00 boisko sportowe Orlik przy ul. Źródlanej.

✔️ Trasa spaceru: wzdłuż strumienia Gęśnik w kierunku ul. Sulechowskiej, nad Wagmostaw (po drodze piękny starodrzew) i powrót tą samą trasą.

✔️ Trasa przyjazna dla dzieci, wózków i zwierząt.

Wydarzenie na Facebooku

Pierwszy spacer roślinożerców miał miejsce w maju 2017 r wzdłuż strumienia Pustelnik w Lesie Piastowskim. Zorganizowany został przy współpracy ZTUM i Ruchu Miejskiego. Jego efektem był wniosek do Nadleśnictwa Zielona Góra o uporządkowanie zielnej polanki przy ruinach dawnego, wodnego młyna Wrzosowego.

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.