100-lecie powołania Polskiej Policji. Wyjątkowy koncert i niecodzienna wystawa

18 czerwiec 2019
(2 głosów)
100-lecie powołania Polskiej Policji. Wyjątkowy koncert i niecodzienna wystawa Adobe Stock

W środę, 19 czerwca 2019 roku o godzinie 12.00 odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy "100-lecie powołania Polskiej Policji" w Muzeum Ziemi Lubuskiej

W tym uroczystym dniu mieszkańcy Zielonej Góry będą mogli uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu:

o godzinie 10.45 przed Zielonogórską Filharmonią odbędzie się krótki koncert Orkiestry Policyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Orkiestra spod filharmonii przejdzie z pokazem musztry paradnej deptakiem wokół Ratusza, a następnie ul.Żeromskiego pod budynek Muzeum przy al.Niepodległości, gdzie również zagra krótki koncert. Orkiestrze towarzyszyć będą policjanci w mundurach Policji Państwowej.

W Muzeum Ziemi Lubuskiej nastąpi otwarcie wystawy „100-lecie powołania Polskiej Policji” zorganizowanej wspólnie z Komendą Miejską Policji w Zielonej Górze. Na ekspozycji będzie można zobaczyć repliki przedwojennych mundurów, broń będącą na wyposażeniu Policji Państwowej, przedwojenne kodeksy karne i wiele fotografii dokumentujących służbę policjantów z tamtego okresu.

24 lipca 1919 roku ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej została powołana Policja Państwowa. Policja Państwowa jest organem wykonawczym władz państwowych i samorządowych i ma za zadanie ochronę bezpieczeństwa, spokoju i porządku publicznego – stanowił art. 1 ustawy. Na pamiątkę tego wydarzenia współczesna Polska Policja obchodzi swoje święto właśnie 24 lipca. (źródło: MZL)

Termin wystawy 19 VI – 29 IX 2019

wystawa

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.