Solanin przybywa po raz 11

17 sierpień 2019
(1 głos)
Solanin przybywa po raz 11 .solanin-film.pl

Odliczamy już dni do 11. Solanin Film Festiwal. Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie ambitnych i niezależnych filmów, znakomitych gości oraz interesujących imprez towarzyszących. Powiat Nowosolski od lat wspiera organizację tego wydarzenia. Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska objęła patronat nad festiwalem.

Solanizatorzy odsłonili już wszystkie karty. Znamy już program 11. Solanin Film Festiwal oraz znakomitych gości, którzy będą oceniać filmy konkursowe i spotykać się z publicznością. Powiat Nowosolski od lat wspiera Solanina i już dziś zaprasza w dniach 21-25 sierpnia na kolejną edycję wydarzenia. Wspólnie będziemy mieli okazję przekonać się, że OFF to MOC.

Goście, goście…

Podczas tegorocznej edycji do Nowej Soli przyjadą znakomici aktorzy znani z filmów, seriali i desek teatralny, a także twórcy dobrego kina z Polski, Niemiec i Czech.

Marta Prus, Katarzyna Zawadzka, Artur Barciś, Rafał Mohr i Ryszard Jaźwiński to jurorzy tegorocznej edycji, którzy tradycyjnie spotkają się z widzami festiwalu.

Z publicznością spotkają się również Robert Więckiewicz, Philippe Tłokiński, Olga Bieniek oraz Kalina Alabrudzińska.

Moc wydarzeń

W ramach festiwalu odbędą się konkursy animacji, kina offowego oraz kina niezależnego. Jednak Solanin Film Festiwal to nie tylko konkurs filmowy. To także pokazy specjalne, filmy Wolności po 1989 roku, Solanin dzieciom oraz cała masa wydarzeń towarzyszących – Galeria Bezdomna, ABS czyli Artur Barciś Show, koncerty i imprezy towarzyszące w klubie festiwalowym.

Program

Festiwal rozpocznie się w środę 21 sierpnia. Oficjalne otwarcie zaplanowano na godz. 19.00. Filmem otwarcia jest „Jak pies z kotem” Janusza Kondratiuka.

Zwycięzców Solanina poznamy w sobotę o godz. 20.00.

Z kolei zamknięcie festiwalu zaplanowano na niedzielę 25 sierpnia. O godz. 20.00 odbędzie się premierowy pokaz filmu Pedro Almodovara „Ból i blask”.

Szczegółowy program znajduje się na oficjalnej stronie Solanin Film Festiwal.

Źródło: powiat-nowosolski.pl

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.