Spotkanie autorskie z Leszkiem Mazanem

11 styczeń 2020
(2 głosów)
Spotkanie autorskie z Leszkiem Mazanem Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza 14 stycznia na spotkanie autorskie z Leszkiem Mazanem, znanym dziennikarzem i publicystą, wielbicielem Krakowa, niezrównanym znawcą kultury naszych południowych sąsiadów.

Spotkanie toczyć się będzie wokół Jego najnowszej publikacji pt. „Naga prawda, czyli trzy rozbiory Polski” zilustrowanej przez Piotra Fąfrowicza, cenionego malarza, ilustratora, grafika. Godz. 18.00, Sala im. Janusza Koniusza, al. Wojska Polskiego 9

Założyciel i lider Polskiej Partii Łysych, przewodniczący Rady Błyskotliwych, Profesor Szwejkologii Stosowanej (tytuł nadany przez Czeską Akademię Haszkologiczną w 1997), Honorowy Hejnalista Mariacki, współtwórca krakauerologii tj. nauki o wyższości Krakowa nad resztą świata, opowie o mniej znanej stronie rozbiorów. To gratka dla miłośników historycznych ciekawostek, zabawnych anegdot i soczystych dowcipów. Polecamy dla odstresowania i podreparowania wiedzy o życiu w czasie zaborów.

Leszek Mazan – urodził się w 1942 w Nowym Sączu. Absolwent nowosądeckiego LO im. Jana Długosza i krakowskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wieloletni korespondent PAP w Pradze, redaktor tygodnika "Przekrój" (1974-2000). Autor licznych książek poświęconych Krakowowi, Galicji i czeskiej kulturze.

Naga prawda, czyli trzy rozbiory Polski - "Książka powstała po części z powodu stulecia odzyskania niepodległości, po części dlatego, że dobrych ilustracji nie godzi się trzymać w szufladzie, trochę dla przypomnienia sobie własnych korzeni, a trochę dla żartu. Czy jest to podręcznik historii albo odkrywanie sensacji ubiegłego wieku? Raczej nie. Ale jeśli macie ochotę zagłębić się w klimaty sprzed stu laty, posłuchajcie gawędy, jak to z tymi rozbiorami było. Pomogą w tym obrazy Piotra Fąfrowicza i okraszone dowcipem komentarze niezrównanego Leszka Mazana."

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Ruszyły zapisy na II Lubuskie Dyktando Ortograficzne

  Ruszyły zapisy na II Lubuskie Dyktando Ortograficzne

  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida oraz Dyskusyjny Klub Książki zapraszają na spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem, wybitnym językoznawcą, specjalistą w zakresie języka mediów, reklamy i polityki oraz jednym z najpopularniejszych autorytetów w dziedzinie języka polskiego.

 • Komedia Teatralna "Żona do Adopcji"

  Komedia Teatralna "Żona do Adopcji"

  W życiu Adama wszystko miało swoje miejsce – dom praca, dom praca. Od czasu do czasu jakaś kontrolowana rozrywka.

 • Spotkanie z Joanną Trzepiecińską

  Spotkanie z Joanną Trzepiecińską

  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonej Górze zaprasza po raz kolejny na Krakowski Salon Poezji.

 • Wieczór duński w Bibliotece Norwida

  Wieczór duński w Bibliotece Norwida

  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Obcojęzyczna im. C. Norwida, Biblioteka Obcojęzyczna oraz Punkt Informacji Europejskiej „Europe Direct” Zielona Góra zapraszają we wtorek 10 października, o godz. 17.00 do Sali Dębowej WiMBP na Wieczór duński – Hygge, czyli jak być szczęśliwym.

 • Dzień Otwarty Biblioteki

  Dzień Otwarty Biblioteki

  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w ramach obchodów 196. rocznicy urodzin Cypriana Norwida – wybitnego poety, prozaika, dramatopisarza, rzeźbiarza, malarza i rysownika, a także patrona zielonogórskiej Biblioteki zaprasza 23 września w sobotę na Dzień Otwarty Biblioteki.

 • Pogotowie językowe w bibliotece

  Pogotowie językowe w bibliotece

  Biblioteka Obcojęzyczna Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze zaprasza na Pogotowie językowe, czyli bezpłatne indywidualne konsultacje i konwersacje w języku angielskim we wrześniu oraz na całoroczne konwersacje grupowe.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.